Панчишина Світлана Станіславівна

Кіровоградський міський нотаріальний округ
notar.svitlana683@gmail.com
(0522) 22-29-51
(0522) 32-04-35
(050) 52-69-744
Графік роботи:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
8:00 - 15:00 9:00 - 17:00
без перерви
місто Кропивницький (Кіровоград),
вул. Дворцова,
буд. 71/40, кв. 8
Парковка для
клієнтів
Безкоштовний
WiFi інтернет
Свіжа і чиста
вода
Зручні меблі для
очікування
Комфортний
клімат приміщень
Гаряча кава
для Вас
НОТАРІУС - РЕЄСТРАТОР

речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень

  Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно - офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру прав - єдиної державної інформаційної системи, що забезпечує обробку, збереження та надання відомостей про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про об’єкти та суб’єкти цих прав, до якого зберігається відкритий доступ. 

 Державна реєстрація прав є обов’язковою і лише зареєстровані права мають юридичну силу перед іншими (третіми) особами, а зареєструвати за собою права на нерухомість може лише особа, якій вони належать згідно з дійсними документами, які відповідають вимогам законодавства.

  З 01 січня 2016 року нотаріуси отримали повний обсяг повноважень державних реєстраторів у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.

  Сьогодні нотаріусом може здійснюватися державна реєстрація речових прав та їх обтяжень на земельну ділянку, підприємство як єдиний майновий комплекс, житловий будинок, гараж, будівлю, споруду або їх окремі частини, квартиру, житлове та нежитлове приміщення, а саме:

право власності;

право володіння;

право користування (сервітут);

право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис);

право забудови земельної ділянки (суперфіцій);

право господарського відання;

право оперативного управління;

право постійного користування та право оренди земельної ділянки;

право користування (найму, оренди) будівлею або іншими капітальними спорудами, їх окремими частинами;

іпотека;

довірче управління майном;

інші речові права відповідно до закону;

обтяження речових прав на нерухоме майно: податкова застава, предметом якої є нерухоме майно; інші обтяження.

  Державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, що виникають (змінюються, припиняються) у результаті вчинення нотаріальної дії - здійснює нотаріус, який вчинив таку дію, НЕЗАЛЕЖНО від місцезнаходження нерухомого майна.

  Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно, яку здійснює нотаріус без вчинення нотаріальної дії, може бути проведена нотаріусом тільки В МЕЖАХ області у якій працює нотаріус, м. Києва, м. Севастополя.

  При вчиненні нотаріальної дії нотаріус спочатку діє власне як нотаріус (посвідчуючи договір купівлі-продажу, дарування, міни, видаючи свідоцтво про право на спадщину на нерухоме майно та ін.), і відразу ж після вчинення нотаріальної дії проводить державну реєстрацію прав та їх обтяжень на нерухоме майно. Тобто, вийшовши від нотаріуса, більше нікуди звертатися не потрібно.

  Для проведення державної реєстрації заявник подає нотаріусу наступний пакет документів:

1) заяву про державну реєстрацію власника, іншого правонабувача сторони правочину, за яким виникло право, або уповноваженої ними особи, форма якої встановлена законодавством;

2) документи, що підтверджують виникнення, перехід або припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно (нотаріально оформлений договір, предметом якого є нерухоме майно, свідоцтво про право на спадщину, свідоцтво про право власності, тощо);

3) документ, що посвідчує особу (паспорт громадянина України, посвідка на проживання особи, яка мешкає в Україні, національний, дипломатичний чи службовий паспорт іноземця або документ, що його замінює, свідоцтво про народження);

4) реєстраційний номер облікової картки фізичної особи – платника податків України;

5) документи, що підтверджують сплату адміністративного збору за державну реєстрацію.

   Після внесення нотаріусом відомостей до Державного реєстру прав заявнику нотаріусом формується витяг про зареєстроване право з Держреєстру речових прав, який розміщується на веб-порталі Мін’юсту для доступу до нього заявника з метою перегляду, з урахуванням строку державної реєстрації, за який сплачено адміністративний збір, його завантаження і друку https://kap.minjust.gov.ua/

  Вартість надання інформації з Держреєстру не в результаті вчинення нотаріусом нотаріальної дії, а на запит особи, у паперовій формі - складає 40,00 грн, в електронній - 20,00 грн.

   При первинній реєстрації в Держреєстрі права власності щодо новозбудованого, реконструйованого, утвореного в результаті поділу, виділу, об’єднання об’єкта нерухомого майна та ін., скасовано процедуру видачі свідоцтва про право власності на нерухоме майно, яка була складовою державної реєстрації, натомість зараз нотаріус видає власнику інформацію про внесення відомостей до цього реєстру. Таким чином Ваше право власності на нерухомість існуватиме лише в електронному Держреєстрі речових прав і факт володіння нерухомістю, підтверджується витягом з Держреєстру про реєстрацію права на нерухомість. Подальше розпорядження, в т.ч. відчуження об`єкта нерухомого майна, здійснюється на підставі даних реєстру.

  За державну реєстрацію прав справляється адміністративний збір, щодо сплати якого встановлено диференційований підхід - залежно від строків проведення державної реєстрації. 

 За державну реєстрацію інших речових прав, відмінних від права власності (крім іпотеки), справляється адміністративний збір у розмірі 0,05 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

   За державну реєстрацію інших речових прав, відмінних від права власності (крім іпотеки), проведену у строки менші, ніж передбачені статтею 19 цього Закону, справляється адміністративний збір у такому розмірі:

0,5 прожиткового мінімуму для працездатних осіб - у строк два робочі дні;

1 прожитковий мінімум для працездатних осіб - у строк один робочий день;

2,5 прожиткового мінімуму для працездатних осіб - у строк 2 години.

   За державну реєстрацію обтяжень речових прав, іпотеки справляється адміністративний збір у розмірі 0,05 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

   За державну реєстрацію прав у результаті вчинення нотаріальних дій справляється адміністративний збір у розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

   Адміністративний збір справляється у відповідному розрахунку від прожиткового мінімуму для працездатних осіб у місячному розмірі, встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому подаються відповідні документи для проведення державної реєстрації прав, та округлюється до найближчих десяти гривень.

  Звільняються від сплати адміністративного збору під час проведення державної реєстрації речових прав:

- фізичні та юридичні особи - під час проведення державної реєстрації прав, які виникли та оформлені до проведення державної реєстрації прав (до 01  січня 2013 року), в порядку встановленому законодавством;

- громадяни, віднесені до категорій 1 і 2 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також 3 і 4 категорій (з певними умовами);

- інваліди Великої Вітчизняної війни, особи із числа учасників антитерористичної операції, яким надано статус інваліда війни або учасника бойових дій, та сім'ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи;

- інваліди I та II груп;

- Національний банк України;

- органи державної влади, органи місцевого самоврядування;

- інші особи за рішенням сільської, селищної, міської ради, виконавчий орган якої здійснює функції суб’єкта державної реєстраці

ї прав.

  Оплата дій приватного нотаріуса як державного реєстратора провадиться відповідно до вимог Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», а оплата його послуг як спеціаліста-правника за надання додаткових послуг правового характеру здійснюється відповідно до вимог статті 31 Закону України «Про нотаріат», тобто за домовленістю сторін.

 


Панчишина Світлана Станіславівна

Кіровоградський міський нотаріальний округ
notar.svitlana683@gmail.com
(0522) 22-29-51
(0522) 32-04-35
(050) 52-69-744
Графік роботи:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
8:00 - 15:00 9:00 - 17:00
без перерви
місто Кропивницький (Кіровоград),
вул. Дворцова,
буд. 71/40, кв. 8