Панчишина Світлана Станіславівна

Кіровоградський міський нотаріальний округ
notar.svitlana683@gmail.com
(0522) 22-29-51
(0522) 32-04-35
(050) 52-69-744
Графік роботи:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
8:00 - 15:00 9:00 - 17:00
без перерви
місто Кропивницький (Кіровоград),
вул. Дворцова,
буд. 71/40, кв. 8
Парковка для
клієнтів
Безкоштовний
WiFi інтернет
Свіжа і чиста
вода
Зручні меблі для
очікування
Комфортний
клімат приміщень
Гаряча кава
для Вас
Статті - Для чого потрібен нотаріус при оформленні угод з нерухомості
2016-03-01 10:48:58

Умови складання угод по нерухомості

Оформлення угоди з нерухомістю вимагає обов’язкового нотаріального засвідчення. По-перше, цілий ряд угод без нотаріального завірення вважатиметься недійсним, а по-друге - це знижує всі можливі ризики власника житла.Розглянемо основні “постулати”, які необхідно знати кожному потенційному покупцеві або продавцеві нерухомості.
Згідно з чинним законодавством, нотаріус при посвідченні угоди з нерухомістю досконально перевіряє подані документи на предмет їх законності, достовірності та правильності оформлення. А також в обов’язковому порядку перевіряє:
- Чи має право особа, що продає свою нерухомість, продавати її, правомочний він здійснити цю операцію;
- Наявність і достовірність всіх необхідних документів для здійснення угоди;
- При необхідності запитує в обох сторін інші відсутні документи.
Не забути документи!
Збираючись в нотаріальну контору, необхідно мати при собі повний пакет документів.Відповідно до Порядre вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22 лютого 2012  року за № 296/5, для оформлення операцій з відчуження об’єктів нерухомості (купівля-продаж, міна, дарування, довічне утримання і т. д.) необхідна наявність наступних документів:
- паспорт або інший документ, що засвідчує особу учасника угоди;
- правовстановлюючий документ, тобто документ, який підтверджує право власності на нерухоме майно;
- архівну довідку, видану БТІ на відчужуваний об’єкт нерухомості (в разі необхідності);

- у встановлених законом випадках - висновок експерта про оціночну (ринкову) вартість нерухомрого майна;
- письмова згода другого з подружжя на відчуження об’єкта нерухомості, якщо він був придбаний подружжям під час шлюбу;
- дозвіл органу опіки та піклування, якщо власником або одним з співвласників об’єкта нерухомості є малолітній, неповнолітній, недієздатний чи обмежено дієздатний;
- довіреність, якщо угода укладається не особисто власником нерухомості, а його представником;
- довідка з ЖЕКу (форма №3).
Обов’язкове посвідчення та реєстрація!
Існує цілий ряд випадків, коли оформити угоду без допомоги нотаріуса не вийде. Вона просто не матиме юридичної сили і може бути оскаржена в суді в будь-який момент. Відповідно до чинного законодавства, обов’язковому нотаріальному посвідченню підлягають договори про відчуження (купівля-продаж, міна, дарування, довічне утримання) житлового будинку, квартири, іншого нерухомого майна. Недотримання обов’язкової нотаріальної форми угоди тягне за собою недійсність такого правочину.Кожна зі сторін у такому випадку зобов’язана повернути своєму контрагенту все одержане за угодою, а якщо повернення в натурі неможливе – відшкодувати вартість у грошах.

Крім того, необхідно пам’ятати про обов’язкову державну реєстрацію майна. Придбану нерухомість власник повинен в установленому порядку зареєструвати. Державна реєстрація об’єктів нерухомого майна здійснюється нотаріусом в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, відразу ж після вчинення нотаріальної дії, на підставі відповідних правовстановлюючих документів за рахунок власника нерухомого майна.

До об’єктів нерухомого майна, що підлягає обов’язковій державній реєстрації, відносяться:

- земельні ділянки;

- об’єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: підприємства як єдині майнові комплекси, житлові будинки, будівлі, споруди, а також їх окремі частини, квартири, житлові та нежитлові приміщення.

Важливо! Державній реєстрації підлягають об’єкти, які закінчені будівництвом і прийняті в експлуатацію незалежно від форм власності та відомчого підпорядкування.

Не підлягають державній реєстрації речові права та їх обтяження на корисні копалини, рослини, а також на малі архітектурні форми, тимчасові, некапітальні споруди, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких можливе без їх знецінення та зміни призначення, а також окремо на споруди, що є приналежністю головної речі, або складовою частиною речі, зокрема на магістральні та промислові трубопроводи (у тому числі газорозподільні мережі), автомобільні дороги, електричні мережі, магістральні теплові мережі, мережі зв’язку, залізничні колії.
Панчишина Світлана Станіславівна

Кіровоградський міський нотаріальний округ
notar.svitlana683@gmail.com
(0522) 22-29-51
(0522) 32-04-35
(050) 52-69-744
Графік роботи:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
8:00 - 15:00 9:00 - 17:00
без перерви
місто Кропивницький (Кіровоград),
вул. Дворцова,
буд. 71/40, кв. 8