Панчишина Світлана Станіславівна

Кіровоградський міський нотаріальний округ
notar.svitlana@ukr.net
(0522) 22-29-51
(0522) 32-04-35
(050) 52-69-744
Графік роботи:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
8:00 - 15:00 9:00 - 17:00
без перерви
місто Кропивницький (Кіровоград),
вул. Дворцова,
буд. 71/40, кв. 8
Парковка для
клієнтів
Безкоштовний
WiFi інтернет
Свіжа і чиста
вода
Зручні меблі для
очікування
Комфортний
клімат приміщень
Гаряча кава
для Вас
Статті - Заява батьків про згоду на виїзд дитини за кордон
2017-01-19 08:40:50

  Збираєтесь у подорож за кордон? Їде дитина до 16 років у супроводі одного з батьків або третьої особи? Не забудьте заздалегідь завітати до нотаріуса для оформлення заяви про згоду на виїзд дитини за кордон!

  Що важливо: згоду дає (і особисто з’являється для цього) той з батьків, що не їде, або обидва, якщо дитина їде у супроводі третьої особи (бабуся, інший супровідник тощо - це третя особа). Особа, що супроводжує, вказується обов’язково; для такої заяви необхідно надати нотаріусу оригінал паспорту тієї особи, що дає згоду, оригінал її податкового номеру, свідоцтво про народження дитини (оригінал або копію), інформацію щодо особи, яка супроводжує (ПІБ за паспортом, дату народження); у заяві вказується держава, до якої прямує дитина, та строк і мета поїздки. Якщо дитина відвідає декілька країн за одну поїздку, їх можна вказати в одній заяві.

  Одна поїздка - одна заява (це вимога Постанови Кабміну)! для дитини 14-15 років у заяві додатково вказується про відсутність підстав, що обмежують право на виїзд дитини (ст.6 Закону України «Про порядок виїзду і в’їзду в Україну громадян України»); у деякі країни (особливо країни Шенгенської угоди) для отримання візи вимагається подання заяви про фінансове забезпечення поїздки, або заяви про згоду на виїзд навіть у випадках, коли їдуть обидва батьки.Такі заяви також оформлюються нотаріусом; правила перетину державного кордону розповсюджуються наразі і при подорожах до Криму та зони проведення АТО, отже заява про згоду на виїзд потрібна і в такому разі.

  З 16 років дитина має право на вільний самостійний виїзд за межі України (ч.3 ст.313 Цивільного кодексу України).

  Як би не здавалось несправедливим вимагати таку згоду від одного з батьків, що може декілька років не опікується власною дитиною, але згідно з нормами Сімейного кодексу України (ст.141) батьки мають рівні права та обов’язки щодо дитини. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини. У разі неможливості отримати згоду від такого батька, необхідно отримати рішення суду про дозвіл на виїзд дитини за межі України без згоди одного з батьків.

  Одинока мати подає на кордоні відповідну довідку РАЦС.

  У разі смерті одного з батьків, подається свідоцтво про смерть (або нотаріально засвідчена копія).

  Згода на виїзд дитини за кордон оформлюється саме ЗАЯВОЮ, а не ДОВІРЕНІСТЮ.

  Вдалих та веселих подорожей! І не забудьте оформити правильні проїзні документи дитини для виїзду за кордон! А у підготовці заяви, про яку йшлося вище, ми з радістю Вам допоможемо!


Панчишина Світлана Станіславівна

Кіровоградський міський нотаріальний округ
notar.svitlana@ukr.net
(0522) 22-29-51
(0522) 32-04-35
(050) 52-69-744
Графік роботи:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
8:00 - 15:00 9:00 - 17:00
без перерви
місто Кропивницький (Кіровоград),
вул. Дворцова,
буд. 71/40, кв. 8