Панчишина Світлана Станіславівна

Кіровоградський міський нотаріальний округ
notar.svitlana683@gmail.com
(0522) 22-29-51
(0522) 32-04-35
(050) 52-69-744
Графік роботи:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
8:00 - 15:00 9:00 - 17:00
без перерви
місто Кропивницький (Кіровоград),
вул. Дворцова,
буд. 71/40, кв. 8
Парковка для
клієнтів
Безкоштовний
WiFi інтернет
Свіжа і чиста
вода
Зручні меблі для
очікування
Комфортний
клімат приміщень
Гаряча кава
для Вас
Статті - Документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус
2017-01-29 11:47:13

Відповідно до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» визначено назви та види документів, які відповідно до їх функціонального призначення поділяються на:

1. Документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України:

1.1. Паспорт громадянина України - є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

 Кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт.

  Паспорт оформляється особам, які не досягли 18-річного віку, на чотири роки, а особам, які досягли 18-річного віку, – на кожні 10 років. У разі втрати або викрадення паспорта особі замість втраченого або викраденого оформляється та видається новий паспорт.

  Обмін паспорта здійснюється у разі:

1) зміни інформації, внесеної до паспорта (крім додаткової змінної інформації);

2) отримання реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (РНОКПП) або повідомлення про відмову від прийняття зазначеного номера (за бажанням);

3) виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта;

4) закінчення строку дії паспорта;

5) непридатності паспорта для подальшого використання;

6) досягнення 25- чи 45-річного віку особою, яка має паспорт зразка 1994 року (за бажанням).

  Оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін паспорта здійснюється територіальними органами ДМС через Головний обчислювальний центр Єдиного державного демографічного реєстру.

  До паспорта громадянина України вноситься така інформація: 1) назва держави; 2) назва документа; 3) ім'я особи; 4) стать; 5) громадянство; 6) дата народження; 7) унікальний номер запису в Реєстрі; 8) номер документа; 9) дата закінчення строку дії документа; 10) дата видачі документа; 11) уповноважений суб'єкт, що видав документ (код); 12) місце народження; 13) відцифрований образ обличчя особи; 14) відцифрований підпис особи; 15) податковий номер або повідомлення про відмову від прийняття податкового номера. У разі наявності повідомлення про відмову від реєстраційного номера облікової картки платника податків проставляється слово «відмова».

  Паспорт громадянина України містить написи українською та англійською мовами, а також напис українською мовою: «Паспорт громадянина України є власністю України».

  Бланк паспорта громадянина України виготовляється у формі пластикової картки типу ID-1, що містить безконтактний електронний носій. Формат картки становить 54 х 85,6 міліметра та може мати допустимі відхилення відповідно до стандарту.

  Законом гарантується право на відмову від внесення відцифрованих відбитків пальців рук до безконтактного електронного носія, що міститься у паспорті громадянина України. Таке право реалізується шляхом подання заяви відповідному уповноваженому суб’єкту про внесення або відмову від внесення відцифрованих відбитків пальців рук особи до безконтактного електронного носія.

  До документів осіб, які в установленому законом порядку визнані недієздатними, та осіб, які не досягли чотирнадцятирічного віку, відцифрований підпис не вноситься, а осіб з фізичними вадами вноситься за їхнім бажанням.

1.2. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон - є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України особи, на яку він оформлений, і дає право цій особі на виїзд з України і в'їзд в Україну, видається у порядку, встановленому Кабінету Міністрів України.

  Кожен громадянин України не може мати більше двох паспортів громадянина України для виїзду за кордон.

  Паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформляється особам, які не досягли шістнадцятирічного віку, на чотири роки, а особам, які досягли шістнадцятирічного віку, - на 10 років.

  Виготовляється у формі книжечки, правий форзац якої містить безконтактний електронний носій, та складається з м'якої обкладинки, 32 сторінок та сторінки даних.

  До паспорта громадянина України для виїзду за кордон вноситься така інформація: 1) назва держави; 2) назва документа; 3) тип документа; 4) код держави; 5) номер документа; 6) ім'я особи; 7) громадянство; 8) дата народження; 9) унікальний номер запису в Реєстрі; 10) стать; 11) місце народження; 12) дата видачі документа; 13) уповноважений суб'єкт, що видав документ (код); 14) дата закінчення строку дії документа; 15) відцифрований образ обличчя особи; 16) відцифрований підпис особи; 17) дані про перебування на консульському обліку (за бажанням особи або її представника, представника закладу, який виконує функції опікуна чи піклувальника над особою). При чому, внесення відомостей в частині, що стосується оформлення виїзду на постійне проживання за кордон, здійснюється у встановленому законодавством порядку.

1.3. Дипломатичний паспорт України - документ, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та надає право такій особі на виїзд з України і в’їзд в Україну, виготовляється у формі книжечки (з обкладинкою зеленого кольору), правий форзац якої містить безконтактний електронний носій, та складається з м'якої обкладинки, 32 сторінок та сторінки даних.

1.4. Службовий паспорт України - документ, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та надає право такій особі на виїзд з України і в’їзд в Україну, є дійсним для виїзду з України в усі держави світу та повернення в Україну з усіх держав світу, виготовляється у формі книжечки (з обкладинкою сірого кольору), правий форзац якої містить безконтактний електронний носій, та складається з м'якої обкладинки, 32 або 64 сторінок і сторінки даних.

1.5. Посвідчення особи моряка - документ, що посвідчує особу, оформляється і видається громадянину України, який може обіймати будь-яку посаду на борту судна (крім військового судна) або працевлаштований на будь-яку посаду на борту судна (крім військового судна), зареєстрованого в Україні чи в інших державах. Видається не більше ніж на 10 років, виготовляється у формі книжечки, правий форзац якої містить безконтактний електронний носій, та складається з м’якої обкладинки, 32 сторінок і сторінки даних, оформлення, видача, обмін посвідчення особи моряка здійснюються капітаном морського порту не раніше 16 річного віку.  Не може бути використано на території України чи інших державдля укладення правочинів та здійснення приватних поїздок за кордон, не пов’язаних з виконанням трудових обов’язків.

1.6. Посвідчення члена екіпажу - документ, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України і видається громадянину України, який належить до складу екіпажу повітряного судна, відноситься до осіб льотного екіпажу та екіпажу пасажирського і вантажного салону, осіб авіаційного персоналу, які не належать до складу екіпажу, але забезпечують виконання технологічних процесів перевезення та виконання видів польотів або авіаційних робіт чи технічне обслуговування повітряних суден у позабазових аеропортах, дає право особі, якій його оформлено, на виїзд з України і в'їзд в Україну з метою виконання службових обов'язків, екіпажу виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій, оформляється і видається уповноваженим органом з питань цивільної авіації. Не може бути використано на території України громадянином України, якому його оформлено для вчинення правочинів та здійснення приватних поїздок за кордон, не пов’язаних з виконанням службових обов’язків.

1.7. Посвідчення особи на повернення в Україну - документ, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України, дає право на в’їзд в Україну, оформляється і видається ЗДУ громадянам України у разі: 1) втрати під час перебування за межами України документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України та надають право такій особі на виїзд з України і в’їзд в Україну; 2) якщо строк дії таких документів закінчився; 3) якщо встановлено, що такий документ є недійсним з інших причин; 4) якщо громадянин України не оформлював документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України та/або надають право такій особі на виїзд з України і в’їзд в Україну. Строк дії посвідчення не може перевищувати 30 днів.

1.8. Тимчасове посвідчення громадянина України - документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України і видається особі, яка досягла чотирнадцятирічного віку, набула громадянства України та взяла зобов'язання припинити іноземне громадянство протягом двох років з дня набуття громадянства України, на строк до двох років. У разі видачі тимчасового посвідчення громадянина України заявнику повертається паспортний документ або документ, що його замінює та посвідчує особу заявника.

2. Документи, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус:

2.1. Посвідчення водія - документ, що посвідчує особу та її спеціальний статус у частині підтвердження права його власника на керування транспортними засобами, виготовляється у формі картки.

2.2. Посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон - документ, що посвідчує особу без громадянства під час перетинання нею державного кордону України і перебування за кордоном, виготовляється у формі книжечки, правий форзац якої містить безконтактний електронний носій, та яка складається з м'якої обкладинки, 16 сторінок і сторінки даних. Строк дії становить три роки.

2.3. Посвідка на постійне проживання - документ, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує право на постійне проживання в Україні, виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій, строком на один рік.

2.4. Посвідка на тимчасове проживання - документ, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує законні підстави для тимчасового проживання в Україні, виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій, видається строком на один рік.

2.5. Посвідчення біженця є паспортним документом, що посвідчує особу його власника та підтверджує факт визнання його біженцем в Україні і є дійсним для реалізації прав та виконання обов'язків, передбачених цим Законом та іншими законами України, виготовляється у формі книжечки, правий форзац якої містить безконтактний електронний носій, та яка складається з м'якої обкладинки, 16 сторінок та сторінки даних, строком на п'ять років.

2.6. Проїзний документ біженця - документ, що посвідчує особу та надає право особі, якій він оформлений, на виїзд з України і в'їзд в Україну, виготовляється у формі 23 книжечки, правий форзац якої містить безконтактний електронний носій, та яка складається з м'якої обкладинки, 32 сторінок та сторінки даних, видається на строк дії посвідчення біженця за умови, що посвідчення видано на п'ять років.

2.7. Картка мігранта - документ, що оформляється іноземцю або особі без громадянства з метою створення та управління національною системою ідентифікації мігрантів, має загальний стандарт і формат для міжнародного документа посвідчення особи мігранта, за допомогою якого здійснюються контроль за переміщенням мігрантів через кордон, верифікація інформації про мігрантів через національну і міжнародні бази даних правоохоронних органів, отримання статистичних даних з метою вирішення питань соціального забезпечення та оподаткування доходів мігрантів, виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій, строком на 1 рік.

2.8. Посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту є паспортним документом, що посвідчує особу його власника та підтверджує факт визнання її особою, яка потребує додаткового захисту в Україні, і є дійсним для реалізації прав та виконання обов’язків, передбачених цим Законом та іншими законами України, виготовляється у формі книжечки, що складається з м’якої обкладинки, правий форзац якої містить безконтактний електронний носій, 16 сторінок та сторінки даних, строком на 5 років.

2.9. Проїзний документ особи, якій надано додатковий захист - документ, що посвідчує особу та надає право особі, якій він оформлений, на виїзд з України і в’їзд в Україну, виготовлятиметься у формі книжечки, що складається з м’якої обкладинки, правий форзац якої містить безконтактний електронний носій, 32 сторінок та сторінки даних, на строк дії посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, за умови що посвідчення видано на п’ять років.


Панчишина Світлана Станіславівна

Кіровоградський міський нотаріальний округ
notar.svitlana683@gmail.com
(0522) 22-29-51
(0522) 32-04-35
(050) 52-69-744
Графік роботи:
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
8:00 - 15:00 9:00 - 17:00
без перерви
місто Кропивницький (Кіровоград),
вул. Дворцова,
буд. 71/40, кв. 8